İşsizliğe Çare Olacak Öneriler

Meslek ve Kariyer

İşsizliğe Çare Olacak Öneriler

İşsizliğe Çare Olacak Öneriler

İŞSİZLİK DÖNEMLERİNDE YAPILACAKLAR

İşsizlik döneminde dikkat edilmesi gerekenleri sizler için listeledik..

 

1.Uzun süren işsizlik dönemleri psikolojik ve fizyolojik olarak oldukça yıpratıcı geçen dönemelerdir.Öncelikle bu sorun sadece size mahsus bir durum değil.Şu anda milyonlarca kişinin aynı sorunu yaşmakta olduğunu unutmayalım.

2.İşsizlik elbette bir gün sona erecek bir durumdur.Kimse sonsuza kadar işsiz kalamaz.Bu süreyi nasıl geçirdiğiniz önemli.Kendinizi ve yakın çevrenizi yıpratmanız işsizliğinizi çözmez.Billakis kabuğunuza çekilme eğiliminizi besler ve sizi yanlızlaştırır.

3.Şunu unutmayın:Siz tembel değilsiniz.Tembel olduğunuz için işsiz değilsiniz.İş olmadığı için işsizsiniz.Tıbbi Sekreterlik Kursları

4.İşsiz kaldığınız sürede mevcut bilgilerinizi unutmamak ve daha da geliştirmek sizin elinizde.Bunun için ücretsiz olarak da yapabileceğiniz pek çok aktivite var.Bunların bir kısmı zaten internet üzerinden edinilebilir.

5.Ücretli yada ücretsiz kursları takip ederek niteliklerinizi arttırın çünkü işsizliğin yoğunlaştığı dönemlerde herkes meslek kariyer kurslarına giderek farklılığını arttırma eğilimine girer.GERİDE KALMAMALISINIZ.

6.Ücret dahi almadan çalışabileceğiniz işleride düşünün.Bu,paslanmanızı engeller ve belki yeni kapılar açabilir.

7.Kesinlikle boş boş evde oturmayın.Dostlarınızı arkadaşlarınızı ziyaret edin konudan haberdar edin ve onların çevrelerini harekete geçirmeyi deneyin.

8.Sadece internet yada işkur üzerinden iş aramayın.Bu yüzden siz hareketli olun ve dolaşın.

 

 

 

 

 

İzmir Meslek Kurslari,kariyer kurslari,nasıl iş bulunur,tıbbi sekreterlik kursu izmir tıbbi sekreterlik,muhasebe kursları izmir İzmir Meslek Kurslari,kariyer kurslari,nasıl iş bulunur,tıbbi sekreterlik kursu izmir tıbbi sekreterlik,muhasebe kursları izmir İzmir Meslek Kurslari,kariyer kurslari,nasıl iş bulunur,tıbbi sekreterlik kursu izmir tıbbi sekreterlik,muhasebe kursları izmir İzmir Meslek Kurslari,kariyer kurslari,nasıl iş bulunur,tıbbi sekreterlik kursu izmir tıbbi sekreterlik,muhasebe kursları izmir

 

iş arıyorum, işsizlik, işsizliği nasıl, kariyer meslek kursu,