Çocuk Gelişimi Uzmanlığı

Çocuk Gelişimi-Bakımı-Eğitimi

Çocuk Gelişimi-Bakımı-Eğitimi

Çocuk Gelişimi-Bakımı-Eğitimi

Çocuk Bakımı ve Gelişimi Kursu 0-6 yaş arası çocukların bulundukları  kurumlarda yardımcı personel ,bakım görevlisi,çocuk gelişimi görevlisi,oyun grupları koordinatörü gibi pozisyonlara personel yetiştiren bir eğitimdir.İş sahası oldukça geniş olan bu eğitim sonrası  kursumuzdan alınacak olan Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Çocuk Gelişimi-Bakımı ve Eğitimi Elemanı Sertifikasıyla Anaokulları,kreşler,özel okulların okul öncesi bölümleri,kurumların çocuk bakımı alanlarına yardımcı personel ünvanıyla iş başvurusunda bulunabilir,hastanelerin çocuk oyun odalarında çalışabilir,kendinize yeni bir kariyer sayfası açabilirsiniz.

   ***KOSGEB'e üye firma çalışanları bu eğitimi KOSGEB desteğiyle alabilmektedir.  

MÜFREDATIMIZ

Çocuk Bakımı ve Gelişimi Kursuna Giriş

Doğum Öncesi Gelişim

Gebelik ve Lohusalık Dönemleri

0-6 Yaş Çocuğunun Gelişim Özellikleri

Çocuk Hastalıkları

Çocuk Beslenmesi

Anaokulunda Eğitim Modelleri ve İletişim Teknikleri

Anaokulu günlük plan hazırlanması

Çocuk Oyunları

Anaokulunda zorunlu  Uygulama Eğitimi

Bitirme sınavı ve ücretsiz etüt uygulamaları

SERTİFİKALAR

Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Çocuk Bakımı-Gelişimi Eğitimi Sertifikası

ICA Belgesi (Çocuk Gelişimi Kursu alanında)

Anaokulu Staj Belgesi

Başarı Sertifikası

Katılım Belgesi

**Uygulama yapılacak Anaokulu veya kreşi Bemka Eğitim Kurumları ayarlamakta olup uygulama eğitimine başlayan öğrencimiz  en geç 30 işgünü içerisinde uygulama eğitimini tamamlamak durumundadır.Toplam 18 saatlik uygulama eğitimini Milli Eğitim Bakanlığı sınavından evvel tamamlamak gerekmektedir.

KİMLER KATILABİLİR

16-55 yaş arasında olan,çocuklarla çalışmaktan zevk alan,güleryüzlü,en az lise mezunu olan,iş arayan herkes Çocuk Bakımı-Gelişimi Eğitimi Kurslarımıza katılabilir.

NEDEN BEMKA EĞİTİM KURUMLARI

Mezunları en çok tercih edilen kurum olan Bemka Eğitim başarı garantili olarak bu eğitimleri vermektedir.Kursun sonunda dileyen öğrencimiz dilerse aynı eğitmenden dilerse farklı bir eğitmenden ücretsiz eğitim tekrarı talep edebilir.Dolayısıyla öğrencilerimizin harcadıkları zaman,emek ve para boşa gitmemektedir.

Uzman eğitmenlerle yetişen kursiyerlerimiz eğitim sonrası tam donanımlı biçimde mezun olmakta olup,mesleğin gerektirdiği yetkinliklere sahip olarak yetiştirilmektedir.

Öğrencilerimiz kurslarını 2 yıl boyunca  ücretsiz olarak tekrarlayabilir.

Bemka Eğitim mezunlarına ücretsiz İş Desteği sunan Türkiye’nin tek Kariyer Merkezidir.İş Desteğimiz sitemizden cv dolduran öğrenciler için geçerli olup doldurulan cv lerin personel arayan kurumlara yollamasından oluşmaktadır.

Bemka Eğitim Kurumları öğrencilerine staj olanağı sunan tek Milli Eğitim Bakanlığı Kursu dur.

Ege Bölgesinin en köklü eğitim kurumlarından birisi olan Bemka Eğitim işe yerleşen öğrencilerinin bir kısmını başarı öyküleri olarak sitesinde yayınlamaktadır.

 

*Bu eğitim Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 07.05.1991 tarih ve 69 nolu kararı ile onaylanmış ve uygulanmasına müsaade edilmiştir.Eğitim kesinlikle bir iş garantisi sunmaz.Eğitimi tamamlayan öğrencilerimiz Çocuk Gelişimi Öğretmeni ünvanı alamaz.Ancak Yardımcı Personel,diğer personel statüsüyle iş başvurularında bulunabilir.

Kurumdan alınacak sertifika ile yapılacak başvurularda çeşitli kurumlar sertifikayı ve bu eğitimi bilmedikleri için iş başvurularını kabul etmeyebilir.Bu yüzden İzmir İl Milli Eğitim müdürlüğünden başvurumuz üzerine alınmış 81973927-410.03-E.101718 sayı ve 02.01.2019 tarihli yazıyı başvurularınıza ekleyiniz.(Yazının özeti:

'' Bemka Karşıyaka Şubesi tarafından uygulanan Çocuk Bakımı Gelişimi ve Eğitimi kursu programına katılan kursiyerlerin anaokulu ve kreşlerde yardımcı personel olarak görevlendirilip görevlendirilemeyeceğine ilişkin yazınız incelenmiştir.Yönetmeliğin 4/1-c maddesi kapsamında özel anaokulu ve kreşlerde eğitim personeli dışında diğer personel olarak görevlendirilmeleri uygun görülmektedir'') Orijinalini mutlaka kursunuzdan alarak başvurularınıza ekleyiniz.

 

Çocuk Gelişimi-Bakımı-Eğitimi Toplam Süre 2 Ay
Açılış Tarihi Grup Kodu Günler Saatler Şube
19/10/2019 ÇGU-185 Cumartesi, Pazar 16:00 / 18:05 İzmir Karşıyaka Şubesi
29/10/2019 ÇGU-186 Salı, Perşembe 19:00 / 21:30 İzmir Karşıyaka Şubesi
Çiğdem U...

Çiğdem U...

Çocuklara olan sevgimden dolayı hep anaokullarında çalışmak istemiştim.İnternetten buldum Bemka KariyerKurslarını.Yazıldım yaklaşık ikibuçuk aylık doyurucu bir eğitimden sonra hemen Mavişehir Martı Anaokulunda Yardımcı Personel olarak işe başladım.Anaokullarında kreşlerde çalışabilecek herkese gönül rahatlığıyla bu eğitimi önerebilirim.Saygılarımla.

Esra U...

Esra U...

Bemka Kariyer Kurslarında Çocuk Bakımı Gelişimi ve Eğitimi kursuna gittim.Eğitimim biter bitmez Sahilevleri EYMİ KIDS Anaokullarında işe başladım.Bemka Kariyer Kurslarına yaptığı tüm katkılar için teşekkür ediyorum.

Şükran C...

Şükran C...

Bemka Kariyer Kurslarında Çocuk Gelişimi kursu aldım,Pixel Kids anaokullarında çalışmaya başladım.Kısa sürede işe yerleştiğim için çok mutluyum.

Palmiye K...

Palmiye K...

Personelini Bemka Eğitim Kurumlarında eğiterek sertifikalandıran ve personel alımında sadece Bemka Mezunlarını tercih eden Palmiye Kids anaokullarını kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Yıldız A...

Yıldız A...

Yetkinliği geliştirmeyi ve sertifikasyonu önemseyen Yıldız Anaokulları da personelinin eğitiminde Bemka Eğitim Kurumlarını tercih etmiştir.Yönetici ve personelinin eğitime olan duyarlılığını kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Ayışığı K...

Ayışığı K...

Ayışığı Kreş ve Gündüz Bakımevi personelleri Çocuk Gelişimi Uzmanlığı eğitimimize katılarak mesleki formasyonlarına değer katmayı ne kadar önemsediklerini göstermişlerdir.Sertifikalarını alan personellerini kutlar başarılar dileriz. 

Gelişim K...

Gelişim K...

Gelişim Kolejinden 3 arkadaşımız Çocuk Gelişimi Eğitimlerimize katılarak mevcut bilgilerini sertifikalandırmışlardır.Gelişim Kolejine personelini eğitme konusundaki hassasiyetinden dolayı teşekkür eder başarılarının devamını dileriz.

Burcu C...

Burcu C...

Türk Amerikan Derneği Anaokulu Mavişehir şubesinde çalışmaktayım.Bemka Eğitim Kurumlarından Çocuk Bakımı Eğitimi Gelişimi Uzmanlığı sertifikasını Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olarak aldım.Bu eğitimin ve Milli Eğitim onaylı sertifikanın bana artıları olduğunu söyleyebilirim.Teşekkkürler Bemka.

Melis B...

Melis B...

2-6 yaş okul öncesi eğitim kurumu olan TAD Preschool'da çalışmaktayım.Bu alana ilişkin mesleki bilgilerimi Bemka Eğitim Kurumlarının verdiği Çocuk Bakımı Gelişimi Eğitimi sertifikasıyla belgelendirdim.Teşekkürler Bemka Eğitim.

Gizem Y...

Gizem Y...

Lise grafik tasarımı mezunuyum.Ancak iş olanağı pek olmadığından başka bir alana yönelmek istiyordum.Tam bu sırada Bemka Kariyer Kursu çıktı karşıma.Küçük bir araştırmada çok dürüst bir kurum olduğunu anlayınca Çocuk Gelişimi Uzmanlığında şansımı denemek istedim.Eğitim kalitesinden çok memnun kaldım.Stajımı Adam Olacak Çocuk Gündüz Bakımevinde yaptım ve bana iş teklifinde bulundular,devam ettim.2017 yılında yeni bir kariyer sayfası açmamda emeği olan hocama,eğitim danışmanları Nurcan ve Gamze hanımlara teşekkür ederim.Tavsiyem şu,evde oturarak iş aranmıyor mutlaka dolaşmak ve kendinizi geliştirmeniz gerekiyor.Saygılarımla.

Filiz Ç...

Filiz Ç...

2017 yılına çalışan bir birey olarak girmeliydim ancak bazı dezavantajlarım vardı.Lise mezunuydum,deneyimim yoktu.Derken işe yerleştirilmiş bir akrabamız bana Bemka Kariyer kurslarını araştırmamı söyledi.Hakikaten benim durumumda olanlara uygun bir sürü eğitim vardı.Tıbbi Sekreterlik,Çocuk Gelişimi,Bilgisayarlı Muhasebe gibi.Ben Çocuk Gelişimi Uzmanlığını seçtim.Eğitimim biter bitmez Milli Eğitim onaylı sertifikamla Boğaziçi Kolejinde Okul öncesi biriminde iş buldum.İşe yerleşmemde en önemli faktör ne derseniz o da eğitimimi Bemka'dan almış olmam diyebilirim.Görüştüğüm  işletmelerin kursum Bemka'yı tanıması,övmesi açıkçası çok hoşuma gitti.Herşey için teşekkürler Bemka diyorum.

Loading Yükleniyor...