Yer Hostesliği

Yer Hostesliği Kursu

Yer Hostesliği Kursu

Yer Hostesliği Kursu

YER HOSTESLİĞİ KURSU İLE ŞİMDİ SIRA SENDE

Havacılık sektörünün en hızlı büyüyen sektörler arasında yer alması, yeni uçuş firmalarının, yeni havaalanlarının yapılması, yüzlerce yeni acentanın kurulması havaalanı yer hizmetlerine olan ihtiyacı giderek arttırmaktadır. Artık ulaşımda havayollarını tercih eden kişi sayısı milyonları bulmaktadır. Yolcunun havaalanına girişinden bilet, bagaj, rezervasyon ve güvenlik işlemlerine kadar bir dizi işlemleri yapacak,teorik ve uygulamalı olarak bu eğitimi almış profesyonel Yer Hosteslerine daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır.

Temel Bilgisayar Bilgisine sahip, Yer Hostesliği İngilizcesi olan, mesleğin gerektirdiği teknik ve işlevsel becerilere sahip profesyoneller yetiştiren bu program ile havaalanlarında kariyer yapmak artık daha kolay.

UZAKTAN EĞİTİM HEDİYESİ İLE KESİNTİSİZ KARİYER

Örgün eğitime kayıt olan tüm öğrencilerimiz kayıt oldukları eğitimin online/uzaktan biçimine de ücretsiz olarak sahip olmaktadır.Diledikleri zaman diledikleri yerde uzaktan eğitim sistemine girerek konuları tekrar edebilecek,online sınavlara dahil olabileceklerdir.Hem örgün hem uzaktan eğitim modeli ile kesintisiz ve bütünsel bir donanım sağlamış olacaklardır.

Örgün eğitime kayıt olduğunuz anda kullanıcı adınız ve şifrenizle hemen eğitimlere başlayabilirsiniz.

Online eğitimleri incelemek için lütfen tıklayınız. http://www.kariyerokulum.com

MÜFREDATIMIZ
 1. Yolcu ve Yolculukla ilgili temel Bilgiler
 2. Pasaport ve Vize Bilgileri Sorgulama
 3. Gelişmiş Yolcu Bilgi Sistemi
 4. IATA  Prosedürleri
 5. Kimlik,bagaj ve Rezervasyon İşlemleri
 6. Tehlikeli Maddeler ve Özel Yolcular Prosedürü
 7. Haberleşme İşlemleri ve Uluslararası kodlamalar
 8. Seyahat Dokümanları
 9. İngilizce Eğitimi
Eğitim Süresi 3 Aydır.
SERTİFİKALAR

 •  Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Yer Hostesliği Sertifikası
 •  MEB Yer Hostesliği İngilizcesi Sertifikası
 •  Uluslararası ICA belgesi
 •  Başarı Belgesi / Katılım Belgesi
 • Lahey Konvansiyonu kararıyla BEMKA EĞİTİM KURUMLARINDAN ALINACAK MEB ONAYLI SERTİFİKALAR APOSTİL İŞLEMLERİ YAPILMAK KAYDIYLA YURT DIŞINDA DA GEÇERLİDİR. (Sözkonusu karara bu linkle ulaşabilirsiniz.http://www.hcch.net/index_en.php?act=conventions.authorities&cid=41 )
 
Programın Sunduğu İş olanakları

Yer hostesi olarak tüm yerli ve yabancı havayolları acentelerinde, yer hizmetleri departmanlarında çalışılabileceği gibi aynı hizmet THY nin seferi olan tüm ülkelerde ve Arap Emirlikleri ile Suudi Arabistan Havayolları gibi T.C. vatandaşı personeli kabul eden ülkelerde de çalışılabilmektedir. Green-Card mevcudiyetinde ise, Amerika’daki tüm havayolu şirketlerine başvuru yapılabilir. Çok sayıda Bemka mezunu bugün havalimanlarında gururla mesleklerini icra etmektedir.

NEDEN BEMKA’DA YER HOSTESLİĞİ EĞİTİMİ
 • Program içeriği Uluslararası IATA Programı çerçevesinde hazırlanmıştır.
 • Tüm Gruplarımız Uçuş Ekibi Profesyonellerince ziyaret edilmektedir.
 • Milli Eğitim Onaylı Sertifika ile tüm havayollarına ve acentalara başvuru yapılabilmektedir.
 • Eğitimin içerisinde olması gereken İngilizce eğitimi ücretsiz ve başarı garantili biçimde verilmektedir.
 • Eğitim içeriği Danışman Yer hosteslerince düzenli olarak güncellenmektedir.
ÜCRETSİZ KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİMİZLE FARK YARATIN

Bemka Kariyer’de herhangi bir eğitime devam eden öğrencilerimizin ücretsiz olarak faydalandığı bu eğitimlerin temel amacı öğrencilerimizde iş dünyasının istediği temel bilgi, beceri ve davranışların gelişmesini sağlamaktır.

Her Bemka Kariyer öğrencisi  ücretsiz kişisel gelişim eğitimlerine tabi tutularak Cv lerinin daha etkin  hale getirilmesi ve  öğrencilerimizin kişisel niteliklerinin  gelişimi hedeflenir.

İŞ DESTEĞİ

Yer Hostesliği kursunu bitiren öğrencilerimiz ücretsiz bir şekilde havayolu yer hizmetleri sunan ulusal ve uluslararası firmalara tavsiye edilmektedir.

Yer Hostesliği Kursu Toplam Süre 2 Ay
Açılış Tarihi Grup Kodu Günler Saatler Şube
14/09/2020 YHS-217 Pazartesi, Cuma 16:30 / 18:30 İzmir Karşıyaka Şubesi
21/09/2020 YHS-216 Pazartesi, Cuma 19:00 / 21:00 İzmir Karşıyaka Şubesi
Kaan G...

Kaan G...

Bemka Kariyer Kursu mezunlarının daha çok tercih edildiğini bilerek seçtim.Bilgisayar kurslarına ve Yer Hostesliği kursuna yazıldım.Mükemmmel bir eğitim aldığımı söyleyebilirim.Kısa zamanda iş bulma derdim olmasaydı İnsan Kaynakları Uzmanlığı kursunu da düşünüyordum.Ancak Yer Hostesliği kursunu bitirir bitirmez havaalanında işe başladım.Aldığım sertifikaların ve Bemka mezunu olmamın tercih edilmemde faydası oldu.Emeği geçen tüm Bemka Kariyer çalışanlarına teşekkür ederim.

Şeyda K...

Şeyda K...

Hayallerimi süsleyen meslek yer hostesliği idi.Yer Hostesliği kursu veren , bu alanda güvenilir ve saygın bir kurum bulmak çok zordu.Yoğun araştırmalar sonucunda ve pek çok işe yerleşenin tavsiyesiyle Bemka Kariyer ile tanıştım.Hem köklü ve kurumsal bir kurs olması hem de Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olması,işe yerleşmemiz için çaba göstermeleri çok cazip geldi.Çok kolay bir sınavla Milli Eğitim sertifikamı da aldım.Öğretmenimizle Yer Hostesliğinin tüm püf noktalarını öğrenerek güvenle iş başvurularıma başladım.Üstelik bu eğitime mesleki ingilizcenin de dahil olması beni başkalarından avantajlı kıldı.Şu anda Türk Havayollarında kadrolu olarak çalışıyorum.Bana bu sevdiğim kariyer sayfamı açmamda katkısı olan Bemka Eğitim Kurumlarına ve sevgili öğretmenime teşekkür ederim.

Loading Yükleniyor...