Çocuk Gelişimi-Bakımı-Eğitimi

Çocuk Gelişimi-Bakımı-Eğitimi
Çocuk Gelişimi Uzmanlığı anaokulu öğretmenliği,anaokulu eğitmenliği,çocuk gelişimi uzmanı olarak anaokullarında çalışma olanakları

Çocuk Bakımı ve Gelişimi Kursu 0-6 yaş arası çocukların bulundukları  kurumlarda yardımcı personel ,bakım görevlisi,çocuk gelişimi görevlisi,oyun grupları koordinatörü gibi pozisyonlara personel yetiştiren bir eğitimdir.İş sahası oldukça geniş olan bu eğitim sonrası  kursumuzdan alınacak olan Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Çocuk Gelişimi-Bakımı ve Eğitimi Elemanı Sertifikasıyla Anaokulları,kreşler,özel okulların okul öncesi bölümleri,kurumların çocuk bakımı alanlarına yardımcı personel ünvanıyla iş başvurusunda bulunabilir,hastanelerin çocuk oyun odalarında çalışabilir,kendinize yeni bir kariyer sayfası açabilirsiniz.

UZAKTAN EĞİTİM HEDİYESİ İLE KESİNTİSİZ KARİYER

Örgün eğitime kayıt olan tüm öğrencilerimiz kayıt oldukları eğitimin online/uzaktan biçimine de ücretsiz olarak sahip olmaktadır.Diledikleri zaman diledikleri yerde uzaktan eğitim sistemine girerek konuları tekrar edebilecek,online sınavlara dahil olabileceklerdir.Hem örgün hem uzaktan eğitim modeli ile kesintisiz ve bütünsel bir donanım sağlamış olacaklardır.

Örgün eğitime kayıt olduğunuz anda kullanıcı adınız ve şifrenizle hemen eğitimlere başlayabilirsiniz.

Online eğitimleri incelemek için lütfen tıklayınız. http://www.kariyerokulum.com

   ***KOSGEB'e üye firma çalışanları bu eğitimi KOSGEB desteğiyle alabilmektedir.  

MÜFREDATIMIZ

Çocuk Bakımı ve Gelişimi Kursuna Giriş

Doğum Öncesi Gelişim

Gebelik ve Lohusalık Dönemleri

0-6 Yaş Çocuğunun Gelişim Özellikleri

Çocuk Hastalıkları

Çocuk Beslenmesi

Anaokulunda Eğitim Modelleri ve İletişim Teknikleri

Anaokulu günlük plan hazırlanması

Çocuk Oyunları

Bitirme sınavı ve ücretsiz etüt uygulamaları

SERTİFİKALAR

Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Çocuk Bakımı-Gelişimi Eğitimi Sertifikası

ICA Belgesi (Çocuk Gelişimi Kursu alanında)

Başarı Sertifikası

Katılım Belgesi

KİMLER KATILABİLİR

16-55 yaş arasında olan,çocuklarla çalışmaktan zevk alan,güleryüzlü,en az lise mezunu olan,iş arayan herkes Çocuk Bakımı-Gelişimi Eğitimi Kurslarımıza katılabilir.

NEDEN BEMKA EĞİTİM KURUMLARI

Mezunları en çok tercih edilen kurum olan Bemka Eğitim başarı garantili olarak bu eğitimleri vermektedir.Kursun sonunda dileyen öğrencimiz dilerse aynı eğitmenden dilerse farklı bir eğitmenden ücretsiz eğitim tekrarı talep edebilir.Dolayısıyla öğrencilerimizin harcadıkları zaman,emek ve para boşa gitmemektedir.

Uzman eğitmenlerle yetişen kursiyerlerimiz eğitim sonrası tam donanımlı biçimde mezun olmakta olup,mesleğin gerektirdiği yetkinliklere sahip olarak yetiştirilmektedir.

Öğrencilerimiz kurslarını 2 yıl boyunca  ücretsiz olarak tekrarlayabilir.

Bemka Eğitim mezunlarına ücretsiz İş Desteği sunan Türkiye’nin tek Kariyer Merkezidir.İş Desteğimiz sitemizden cv dolduran öğrenciler için geçerli olup doldurulan cv lerin personel arayan kurumlara yollamasından oluşmaktadır.

Ege Bölgesinin en köklü eğitim kurumlarından birisi olan Bemka Eğitim işe yerleşen öğrencilerinin bir kısmını başarı öyküleri olarak sitesinde yayınlamaktadır.

 

*Bu eğitim Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 07.05.1991 tarih ve 69 nolu kararı ile onaylanmış ve uygulanmasına müsaade edilmiştir.Eğitim kesinlikle bir iş garantisi sunmaz.Eğitimi tamamlayan öğrencilerimiz Çocuk Gelişimi Öğretmeni ünvanı alamaz.Ancak Yardımcı Personel,diğer personel statüsüyle iş başvurularında bulunabilir.

Kurumdan alınacak sertifika ile yapılacak başvurularda çeşitli kurumlar sertifikayı ve bu eğitimi bilmedikleri için iş başvurularını kabul etmeyebilir.Bu yüzden İzmir İl Milli Eğitim müdürlüğünden başvurumuz üzerine alınmış 81973927-410.03-E.101718 sayı ve 02.01.2019 tarihli yazıyı başvurularınıza ekleyiniz.(Yazının özeti:

'' Bemka Karşıyaka Şubesi tarafından uygulanan Çocuk Bakımı Gelişimi ve Eğitimi kursu programına katılan kursiyerlerin anaokulu ve kreşlerde yardımcı personel olarak görevlendirilip görevlendirilemeyeceğine ilişkin yazınız incelenmiştir.Yönetmeliğin 4/1-c maddesi kapsamında özel anaokulu ve kreşlerde eğitim personeli dışında diğer personel olarak görevlendirilmeleri uygun görülmektedir'') Orijinalini mutlaka kursunuzdan alarak başvurularınıza ekleyiniz.

 

Çocuk Gelişimi-Bakımı-EğitimiToplam Süre 2 Ay
Açılış TarihiGrup KoduGünlerSaatlerŞube
27/07/2021ÇGU-193Salı, Perşembe12:00 / 14:05İzmir Karşıyaka Şubesi
Yağmur K...
Yağmur K...

Merhabalar,Bemka Kariyer Kurumlarından Çocuk Bakımı Gelişimi eğitimi aldım.Çok memnun kaldım.Önce stajyer olarak Balçova'da Oyun Dünyası Kurumlarında stajyer olarak başladım.Şimdi ise kadrolu olarak çalışmaktayım.Bemka Kariyeri herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.Saygılarımla.

Nisa Ö...
Nisa Ö...

Uzun araştırmalardan sonra Milli Eğitime bağlı ve güvenilir bir kurum olarak herkesin tavsiye ettiği Bemka Kariyere ulaştım.Çok sayıda eğitimden kendime en uygun olarak Çocuk Gelişimi eğitimini seçtim.Oldukça faydalı bir eğitimden sonra iş arama sürecim başladı.Sabırla arayışımın sonucu şu anda Mavi Kuşum Anaokulunda çalışmaktayım.Bemka Kariyer ailesine teşekkür eder,bu faydalı hizmetlerinin devamını dilerim.Aralık 2020

Pelin A...
Pelin A...

Pandemi döneminde tanıştım Bemka Eğitimle.Oradan mezun olanların tavsiyesiyle gittim.Çocuk Gelişimi Kursuna yazıldım.Çok başarılı bir eğitimin ardından kısa sürede bir işe yerleştim.Şu anda Dikkatli Öocuk Akademisinde yardımcı personel olarak çalışıyorum.İş bulmamdaki desteklerinden ve başarılı eğitimimden dolayı Bemka ailesine teşekkür ederim.

Leyla A...
Leyla A...

Bemka Kariyer Kurslarını çokça araştırdım ve çok iyi olduğuna kanaat getirdim.Her eğitimin uzmanı derslere giriyor.Örneğin Tıbbi Sekreterlik Kurslarına doktor öğretmen giriyordu. Ben Tıbbi Sekretlik kursu düşüşnmemdim hiç.Ben bir arkadaşımla  Çocuk Gelişimine kayıt olduk.İyi ki kayıt olmuşuz,çünkü hemen Gaziemir Denizkızı Anaokulunda işe başladım.Çok mutluyum ve herkese Çocuk Gelişimi eğitimini ve Bemka'yı tavsiye ederim.Yasemin hanıma özellikle çok teşekkür ederim.22.03.2020

Selin K...
Selin K...

İzmir kurslarını çok araştırdım,pekçok kursa giderek yerinde bilgi aldım ancak içlerinde en güvenilir kurum olarak Bemka'yı seçtim.Bir an önce iş bulmam gerekiyordu.Ve sokağa atacak param yoktu,bu yüzden ince eledim sık dokudum,tanıdıklarla ve daha önce Bemka Kariyer Kurslarına gidenlerle konuştum.Nihayet Bemka Eğitimde Çocuk Gelişimi Kursuna başladım Tıbbi Sekreterlik kursu izmir tıp sekretrliği gibi farklı alanlarıda düşündüm.Bu kurs bana çok uğurlu geldi ve şu anda Gaziemir'de Deniz Kızı Anaokulunda işe başladım.İşimi çok seviyorum.Herkese teşekkürler..19.02.2020

Dilan O...
Dilan O...

İzmir'de meslek edindirme kurslarını araştırdım.Tanıdığım herkes Bemka Kariyer kurslarını önerdi.Fiyatı diğer kurslardan çok az daha pahalıdır ama paranı çöpe atmamış olursun dediler.Gittim görüştüm.Muhasebe kursu,Tıbbi Sekreterlik Kursu,Bilgisayar Kursları vb.vardı ama ben Çocuk Gelişimi Kurslarını seçtim.Ve şimdi 2020 ye Peri Masalı Anaokulunda Yardım Personel olarak giriyorum.Herşey için teşekkür ederim Bemka.

Nursena D...
Nursena D...

Bemka Kariyer Kurslarını tüm ailem, tanıdıklarım araştırdı ve ardından karar verdik.Çocuk Gelişimi Kursuna yazıldım.Benim için tam gönlüme göre bir meslek olduğundan,çocuklarla ilgilenmeyi çok sevdiğimden bu alanı seçtim.Başarılı bir eğitimin ardından Milli Eğitim onaylı sertifikamla şu anda Lale Bahçesi anaokulunda çalışmaktayım.Çocukların gelişimine katkım olmasından dolayı da gayet mutluyum.Emeği geçen Bemka ailesinin değerli eğitim danışmanlarına teşekkür ederim.

Güliz A...
Güliz A...

İzmir'de Kariyer Meslek Kursları içerisinde araştırma yaparak Bemka Eğitim Kurumlarına rastladım.Muhasebe Kursu,Tıbbi Sekreterlik Kursu,Çocuk Gelişimi Kursu,İnsan Kaynakları kursu gibi alternatifler içerisinden Çocuk Gelişimini seçtim.Kursum bitince de iş başvurularına başladım.Şu anda Özel Atabey Okullarında çalışmaktayım.Emeği geçen tüm Bemka ailesine teşekkür ederim.

Sinem S...
Sinem S...

Uzun araştırmalar sonucunda Bemka Eğitim Kurslarında karar kıldım.Çocuk Gelişimi Eğitimini çok istiyordum,eğitimim bittiğinde oldukça kolay bir sınava girdim.İş başvurularımın bir kısmı olumsuz olsada,bir kısım kurumlar bu belgeyle olmaz dese de direncimi kaybetmedim.Şu anda Mavkuyuda Bilset Kolejlerinde Yardımcı Personel olarak çalışmaktayım.Öğretmenime ve Bemka ailesine teşekkür ediyorum.

Çiğdem U...
Çiğdem U...

Çocuklara olan sevgimden dolayı hep anaokullarında çalışmak istemiştim.İnternetten buldum Bemka KariyerKurslarını.Yazıldım yaklaşık ikibuçuk aylık doyurucu bir eğitimden sonra hemen Mavişehir Martı Anaokulunda Yardımcı Personel olarak işe başladım.Anaokullarında kreşlerde çalışabilecek herkese gönül rahatlığıyla bu eğitimi önerebilirim.Saygılarımla.

Esra U...
Esra U...

Bemka Kariyer Kurslarında Çocuk Bakımı Gelişimi ve Eğitimi kursuna gittim.Eğitimim biter bitmez Sahilevleri EYMİ KIDS Anaokullarında işe başladım.Bemka Kariyer Kurslarına yaptığı tüm katkılar için teşekkür ediyorum.

Şükran C...
Şükran C...

Bemka Kariyer Kurslarında Çocuk Gelişimi kursu aldım,Pixel Kids anaokullarında çalışmaya başladım.Kısa sürede işe yerleştiğim için çok mutluyum.

Palmiye K...
Palmiye K...

Personelini Bemka Eğitim Kurumlarında eğiterek sertifikalandıran ve personel alımında sadece Bemka Mezunlarını tercih eden Palmiye Kids anaokullarını kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Yıldız A...
Yıldız A...

Yetkinliği geliştirmeyi ve sertifikasyonu önemseyen Yıldız Anaokulları da personelinin eğitiminde Bemka Eğitim Kurumlarını tercih etmiştir.Yönetici ve personelinin eğitime olan duyarlılığını kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Ayışığı K...
Ayışığı K...

Ayışığı Kreş ve Gündüz Bakımevi personelleri Çocuk Gelişimi Uzmanlığı eğitimimize katılarak mesleki formasyonlarına değer katmayı ne kadar önemsediklerini göstermişlerdir.Sertifikalarını alan personellerini kutlar başarılar dileriz. 

Gelişim K...
Gelişim K...

Gelişim Kolejinden 3 arkadaşımız Çocuk Gelişimi Eğitimlerimize katılarak mevcut bilgilerini sertifikalandırmışlardır.Gelişim Kolejine personelini eğitme konusundaki hassasiyetinden dolayı teşekkür eder başarılarının devamını dileriz.

Burcu C...
Burcu C...

Türk Amerikan Derneği Anaokulu Mavişehir şubesinde çalışmaktayım.Bemka Eğitim Kurumlarından Çocuk Bakımı Eğitimi Gelişimi Uzmanlığı sertifikasını Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olarak aldım.Bu eğitimin ve Milli Eğitim onaylı sertifikanın bana artıları olduğunu söyleyebilirim.Teşekkkürler Bemka.

Melis B...
Melis B...

2-6 yaş okul öncesi eğitim kurumu olan TAD Preschool'da çalışmaktayım.Bu alana ilişkin mesleki bilgilerimi Bemka Eğitim Kurumlarının verdiği Çocuk Bakımı Gelişimi Eğitimi sertifikasıyla belgelendirdim.Teşekkürler Bemka Eğitim.

Gizem Y...
Gizem Y...

Lise grafik tasarımı mezunuyum.Ancak iş olanağı pek olmadığından başka bir alana yönelmek istiyordum.Tam bu sırada Bemka Kariyer Kursu çıktı karşıma.Küçük bir araştırmada çok dürüst bir kurum olduğunu anlayınca Çocuk Gelişimi Uzmanlığında şansımı denemek istedim.Eğitim kalitesinden çok memnun kaldım.Stajımı Adam Olacak Çocuk Gündüz Bakımevinde yaptım ve bana iş teklifinde bulundular,devam ettim.2017 yılında yeni bir kariyer sayfası açmamda emeği olan hocama,eğitim danışmanları Nurcan ve Gamze hanımlara teşekkür ederim.Tavsiyem şu,evde oturarak iş aranmıyor mutlaka dolaşmak ve kendinizi geliştirmeniz gerekiyor.Saygılarımla.

Filiz Ç...
Filiz Ç...

2017 yılına çalışan bir birey olarak girmeliydim ancak bazı dezavantajlarım vardı.Lise mezunuydum,deneyimim yoktu.Derken işe yerleştirilmiş bir akrabamız bana Bemka Kariyer kurslarını araştırmamı söyledi.Hakikaten benim durumumda olanlara uygun bir sürü eğitim vardı.Tıbbi Sekreterlik,Çocuk Gelişimi,Bilgisayarlı Muhasebe gibi.Ben Çocuk Gelişimi Uzmanlığını seçtim.Eğitimim biter bitmez Milli Eğitim onaylı sertifikamla Boğaziçi Kolejinde Okul öncesi biriminde iş buldum.İşe yerleşmemde en önemli faktör ne derseniz o da eğitimimi Bemka'dan almış olmam diyebilirim.Görüştüğüm  işletmelerin kursum Bemka'yı tanıması,övmesi açıkçası çok hoşuma gitti.Herşey için teşekkürler Bemka diyorum.